האתר של האחים אביב ואריק לבנת
  

 

אריק לבנת

מוסיקאי ושחקן.
מבכירי הסקסופוניסטים בארץ. בוגר בית הספר למשחק של יורם לוינשטיין. במהלך הקריירה המגוונת שלו, הקליט והופיע, עם מיטב האמנים בישראל, כמו גם עם הזמר האמריקאי סטיבי וונדר. הוא מופיע באופן קבוע עם אחיו, אביב לבנת (גיטרות, שירה), יחדיו הוציאו שבעה אלבומים. את השילוב המיוחד שהם עושים בין ג'אז מקורי למוסיקה יהודית ויידיש, הם מעלים בהצלחה רבה על במות בישראל וברחבי העולם. הם הופיעו בפולין, צ'כיה, בולגריה, צרפת, בלגיה, שבדיה, אנגליה, ארה"ב והופיעו בפני נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ובקונצרט באו"ם. אריק החל את לימודי המוסיקה בחליל קלאסי עם נגן הפילהרמונית הישראלית סרג'יו פיידמן ז"ל וחליל וסקסופון ג'אז עם המוסיקאים רומן קונצמן ז"ל ופטר וורטהיימר וקומפוזיציה עם המוסיקאים מנחם ויזנברג ואילן מוכיח. שירת כסולן בתזמורת צה"ל.

משחק: במקביל למוסיקה, סיים אריק את בית הספר למשחק של יורם לווינשטיין ושיחק בתיאטרון חיפה, בתיאטרון בית לסין, בתיאטרון הפרינג', תיאטרון 'מקסים' – פשנל, תיאטרון 'בלומסברי' בווסט-אנד בלונדון, בתיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער, בתיאטרון הקיבוץ, תיאטרון הבוגרים של יורם לוינשטיין, פסטיבל חיפה להצגות ילדים ועוד. מנחה בטלוויזיה החינוכית את התוכנית "זה מזה" והנחה בערוץ השני תוכניות ילדים ונוער ("חדש בעיניים", "חמשמח", "יום מוסיקה" ועוד). זוכה במלגות קרן "אמריקה ­ישראל" בתחומי המוסיקה הקלה וג'אז ועם אחיו בפרס "נוצת הזהב" של אקו"ם לשנת 2002 עבור הדיסק "חלום של ילד" (מוסיקה שכתבו לתיאטרון, קולנוע ומחול). זכה בפרס ה- Millennium Award­ הבריטי, על מוסיקה מקורית שכתב עם אחיו להצגת תיאטרון בווסט­אנד, שבלונדון.

אריק הפיק והקליט במסגרת האחים לבנת את הדיסקים הבאים: הדיסק הראשון "זה שאינך רואה" (1991) כולל מוסיקה מקורית והוקדש לאביו הטייס ארנון לבנת ז"ל, שנפל במלחמת ששת הימים. הדיסק השני "הגיון הנפש העצובה" (1997) הינו עיבוד מרתק לשירי משוררים. הדיסק השלישי Jazz Jewish 2000 Poland in Live הוקלט חי בפולין במועדון הג'אז היוקרתי Note Blue והיה חלק ממסע של 15 קונצרטים ברחבי פולין. הדיסק הרביעי "חלום של ילד" (2002) זוכה פרס "נוצת הזהב" של אקו"ם. הדיסק החמישי "אריק לבנת" (2002) מוסיקה מקורית ושירים. הדיסק השישי "צפת" מוסיקה שמקורה בעיר צפת. יוצא בקרוב. מלבד פעילות מוסיקלית ענפה, יזם עם אחיו, אביב לבנת הקמתה של קרן אמנויות מיוחדת, קרן "רז-­רם", אשר פועלת למען ילדים יתומים ונזקקים באמצעות האמנויות. העמותה פועלת במסגרות של חונכות אישית וקבוצתית בתחומי אמנויות כמו מוסיקה, ציור, תיאטרון ועוד.

האתר של אריק לבנת: www.arik-livnat.com >>