האתר של האחים אביב ואריק לבנת
  

 

זה שאינך רואה - האחים לבנת ולהקת דרכים 1990

דיסק ראשון של האחים לבנת. מוסיקה אינסטרומנטלית מקורית על התפר שבין ג'ז מלודי לרוק רך. דיסק שהוקדש לאביהם, ארנון לבנת ז"ל, טייס שנפל במלחמת ששת-הימים. תשע יצירות אינסטרומנטליות ושיר אחד 'חושך יקר' מילים- אהוד מנור הפקה מוסיקלית- האחים לבנת / מפיק שותף- ערן קצנלנבוגן1. השליח (אביב לבנת)    

2. הם לא שבו (אחים לבנת)   

3. חושך יקר (אהוד מנור/ אחים לבנת)  

4. כפיים (אריק לבנת)  

5. זה שאינך רואה (אריק לבנת)  

6. רני (ערן קצנלנבוגן)  

7. תווי פרסה/ נוסטלגיה (האחים לבנת) 
 
8. דינאמיקה (לבנת וקצנלנבוגן)  

9. חמש בבוקר (אביב לבנת)  

10. בסוף דיברנו (אביב לבנת)  

השתתפו:
אביב לבנת- גיטרות, שירה וקולות
אריק לבנת- כלי נשיפה, שירה וקולות
ערן קצנלנבוגן- פסנתר וקלידים
גיל כץ- באס
זיו הרפז- באס
יונתן ליגום- תופים
אבי אגבבה- תופים וכלי הקשה
אילן קצ'קה- כלי הקשה
מרדכי אדוני- כלי הקשה

:מן הביקורת
"... הפקה מצויינת. יחידת כלי הקצב מושכת את העגלה לכיוון הפופ, הרוק המעודן, הפאנק (הקטע "כפיים" מייצג את הפאנק ועשוי טוב) והרגאיי ("בסוף דיברנו"). התקליט מייצג ראייה עכשווית של המוסיקה הכלית, בעיקר בשוק התקליטים האמריקאי: שילוב אלקטרו-אקוסטי, תפישה ריתמית קרובה לפופ, הפקת צליל נקייה ומעוגלת ועיבודים מסודרים, מונחים ע"י תשתית מלודית חזקה... עבודת הסולנים ראויה לציון, הן בטכניקה והן בתכני האילתור. מומלץ." דני קרפל (עיתון תל-אביב)

"להקת 'דרכים' עושה גירסה ישראלית מקורית למשהו בין ג'אז לרוק רך. מן עצבות מקומית מאוד ישראלית והצליל שלהם מאוד מגובש ויפה.." יואב קוטנר (ידיעות אחרונות)

"...הקומפוזיציות של אביב ואריק לבנת לא מסובכות ונעים להתאהב בהן כבר בהאזנה ראשונה... קונספט רב-עוצמה שגיבשה כאן 'דרכים'... פשוט, מלנכולי ומעורר ציפייה גדולה לאלבום שיראה אור בימים הקרובים." בועז כהן (חדשות)

"...כשרונות חשובים שאין לפקפק בהם. אריק לבנת עשוי להיות הסקסופוניסט של שנות 90-ה אם ימשיך ויפתח את צלילו העשיר ורעיונותיו השוטפים... שולט בחליל באותה מידה של ביטחון עצמי ומתאים את קטעי הסולו לאופי הכלי והקטע... כשרון ההלחנה של אחיו אביב בולט ואחד הקטעים אף נבחר לתוכנית הבריטית פנורמה שתדון בנעשה בשטחים...מזכיר לי את אותם קטעי הפתיחה של סדרות טלויזיה כ'בולמן' שכל חובב ג'אז רוצה לשמוע עוד ועוד." יוסי מר-חיים (העיר)